logotype
image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7

www.partaj.cz je prostě nejlepší

Mercedes-Benz 300SL Nikita (1954-1957)

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Říšský sporťák navržený na zakázku pro N. S. Chruščova

MB 300SL Nikita

Tento slavný říšský vůz byl vyroben na zakázku sovětského vůdce N. S. Chruščova, který vyžadoval za sedadly velký kufřík na své botky, kterými s oblibou při projevech mlátil do řečnického pultíku případně je vrhal do sálu.. (viz foto níže)

Automobil je sestaven z odštěpů durynských kmenů a krasnojarské břízy, které v nerozborném sepětí tvoří lešení, jež je obaleno aluminiovou folii navozující dojem karoserie.

Dveře se otevírají nahoru z toho důvodu, aby se panty konvenčního uchycení dveří nezarývaly soudruhu chruščovovi při výstupu do jeho velké sovětské duše.

Výfuk je zaveden přímo na komoru řidiče, kterým byl na přání kremelského mocnáře jmenován Stirling Moss o jehož sklonech k levičáckému řízení se vedou spory dodnes. Původní ochablý motor z továrny waffen SS ve stuttgartu byl nahrazen výbušným motorem GAZ - Poběda vyráběném v odštěpeném závodě v Černobylu.

Na snímcích za volantem vidíme Stirlinga Mosse, resp. jeho mumifikovanou verzi, kterou si zakoupil sběratel pan K. z Černého Vola.

Merceds-Benz 300SL Nikita

Merceds-Benz 300SL Nikita

Merceds-Benz 300SL Nikita

Merceds-Benz 300SL Nikita

Merceds-Benz 300SL Nikita

Merceds-Benz 300SL Nikita - detail kufříku na botky

2023  PARTAJ - Magazín o klasických autech