logotype

Maserati Biturbo (1981-1991)

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Maserati pro širší Masy.

V roce 1975, právě v době, kdy se Alejandro De Tomaso spojil s Maserati, začala továrna s trojzubcem ve znaku produkovat i vozy pro méně exluzivní zákazníky.

Model Biturbo představený v roce 1981, byl jedním z prvních modelů, který vyhovoval tomuto záměru. Přes značně menší rozměry Biturba se jeho vzhled orientuje podle Quattroporte, limuzíny, která disponovala ještě notnou dávkou estetického charisma. Jméno Biturbo je odvozeno ze skutečnosti, že každý blok válců vidlicového šestiválce s vačkovým hřídelem v hlavě je byl osazen jedním turbodmychadlem. Díky třem ventilům na válec mohlo dvoulitrové provedení dosáhnout výkonu 132,3 kW.

Uvedením Biturba 425 byl opětovně zvýšen zájem o tento skomírající model. Jeho šestiválcový motor o objemu 2 491ccm dosahoval jen o 7,4 kW vyššího výkonu.

 

Technické údaje: Karoserie: pětimístné dvoudveřové kupé/čtyřdvéřový sedan/cabrio Motor: vidlicový šestiválec s dvěma turbodmychadly o objemu 1 996 ccm, max. výkon 132,3 kW Převodovka: pětistupňová manuální, zadní náhon Brzdy: kotoučové na všech kolech Maximální rychlost: 210 km/h Zrychlení 0-100 km/h za 7,8s

2024  PARTAJ - Magazín o klasických autech