logotype

Partaj

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Něco málo o vzniku a skalním jádru Partaje...

wunder-mannschaft www.partaj.cz

 

Vážení a milí přátelé kvalitních youngtimerů, jakož i některých starších a novějších povozů mimořádné kvality,


to, co zde vidíte, není výplodem rychle kvašeného marketingově pomýleného byznys plánu, nýbrž dlouhými lety uleželou a sporadicky doplňovanou sbírkou automobilních snů, jejichž kolekce vznikla spontánně, bez jakýchkoliv novinářských či komerčních ambicí. Za dlouhých zimních a letních večerů, kdy nás různé okolnosti (ženy, odpadky, průjem, žízeň...) vyháněly na dlouhé vycházky se psy nebo sklenicemi se zlatavým mokem, jsme vzhledem ke společné patetické zálibě v obdivování krásných plechových artefaktů z dob minulých pojali ďábelský plán založit webový magazín www.partaj.cz, což se setkalo se světovým ohlasem, zvláště pak na Vršovicku. Říkáte si asi proč zrovna partaj? Nu to je celkem jednoduché, jelikož jsme původně zamýšleli, že by bylo dobré opatřovat pro bodré youngtimeristy i nějaký ten náhradní díl, napadl nás název partaj, jakožto česká zkomolenina anglického výrazu part-eye.

Začali jsme tedy vytvářet jakous takous galerii našich oblíbených kousků, ke kterým se časem začal chca-nechca nabalovat i jistý balast v podobě vozů méně oblíbených námi, zato hojně vyhledávaných širou veřejností. Čtete-li pozorně některé naše texty, jistě Vám neunikne lehký závan posměchu či naopak nemístného zbožnění některých exemplářů. Je to proto, že v některých případech člověk prostě nemůže a nechce být objektivní, rád si rýpne nebo prostě zrovna jen neměl den. Věříme však, že typický návštěvník našich stránek snadno rozpozná jízlivou nadsázku od seriózně míněných „mouder“. Postupně se snažíme zkvalitňovat naší produkci, zejména co se týče kvality fotografií a délky článků a to jak nových, tak i těch nejstarších. Každý z nás má ale vedle všemožných závazků i legální civilní povolání, proto nechť laskavý čtenář promine, že se některé věci poněkud vlečou.  Kdokoliv z Vás ochotný přiložit ruku ke společnému dílu bude adorován a dost pravděpodobně i blahořečen.

Závěrem Vám všem chceme poděkovat za Vaše návštěvy či podnětné připomínky a budeme se s Vámi těšit i v dalších desetiletích.


Jakub a Michal
redakce(zamotaný-áčko)partaj.cz

2024  PARTAJ - Magazín o klasických autech