logotype

Retro Prague 2009 - Auto Štangl Bohemia Rallye Historic 2009

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Pokud by to někoho zajímalo, včera večer odstartovala v Praze na Valdštejnském náměstí jubilejní desátá Bohemia Rallye Historic

Jaguar XK140

Akce je to celkem věhlasná, koná se v Praze a okolí od tohoto čtvrtka 16.7.2009 do neděle 19.7.2009.

Z oficiálního programu:

Čtvrtek 16. 7. 2009 Výstaviště Praha - Holešovice / Valdštějnské náměstí - Senát ČR

 

Přihlášená vozidla nejprve projdou technickou a administrativní přejímkou. Před samotným startem na „Noční jízdu Prahou" se přesunou zaregistrované vozy mezi 16. a 17. hodinou z Výstaviště Praha - Holešovice na nádvoří Senátu ČR. Odtud se všichni řidiči i spolujezdci odeberou do prostor historické budovy, kde bude v 19 hod. oficiální zahájení celé akce pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR pana Přemysla Sobotky. Z Valdštejnského náměstí se odstartuje v 21 hod. podle itineráře trati. Noční etapa skončí opět na Výstavišti, kam vozy dojedou kolem 23 hod.

Pátek 17. 7. 2009 Výstaviště Praha - Holešovice /město Příbram

V 8 hodin ráno vyjedou vozy přesunovací etapou z Holešovic na okraj Prahy, aby posádky nebyly znevýhodněny pražským provozem. Poté odstartují přes Zbraslav a Jíloviště směr Příbram, kde budou mít přestávku, navštíví Svatou Horu a vězeňský tábor „Vojna" a budou se vracet zpět do Prahy kolem 18. hodiny.

Sobota 18. 7. 2009 Výstaviště Praha - Holešovice /okolí Prahy - Klánovice

Opět v 8 hodin vyjedou vozy přesunovací etapou z Holešovic k areálu Psychiatrické léčebny Bohnice, kde bude ostrý start do sobotní etapy. Ta povede přes zámek Ctěnice do Klánovic. Dále pak na Staroměstské náměstí, kde budou k vidění mezi 16. a 18. hodinou. Po krátkém programu pro účastníky i diváky pojedou automobily zpět na Výstaviště Praha - Holešovice. V tento den bude na Výstavišti Praha - Holešovice připraven program. Uskuteční se 9. setkání vozů CHEVROLET CORVETTE, které zaplní prostranství před Průmyslovým palácem. Mezi 10. a 15. hodinou. Spolu s nimi se předvedou vozy Mercedes a motocykly Harley Davidson.

Neděle 19. 7. 2009 Výstaviště Praha - Holešovice, vyhlášení cen

Poslední den rallye už nebude závodní, předají se ceny těm nejlepším. Budou vyhodnoceny jednotlivé kategorie vozů. Od 9 hodin bude program pro děti - šlapací káry a trampolíny BERG.

Oficiální stránky - http://www.retroprague.cz

2024  PARTAJ - Magazín o klasických autech