logotype

Borgward Isabella Coupé (1956-1962)

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Kráska z přístavu.

 

Dávno předtím než byl v roce 1939 uveden první model značky Borgward, pracoval Karl F. Borgward jako výrobce chladičů v automobilovém průmyslu. Před druhou světovou válkou nabízel Borgward osobní vozy všech kubatur až do 3,5 litru.

Tvůrčím vrcholem této malé automobilka z hanzovního města Brém byl bezesporu poválečný model Isabella z roku 1954. Jeho líbivá pontonová karoserie skrývala motor o objemu 1 498 ccm, který zaujímal zvláštní postavení v poválečném německém průmyslu, jelikož byl jako první vybaven ventilovým rozvodem v hlavě válců. Vůz se vyráběl ve verzích sedan, cabrio a zvláště krásné kupé, které můžete vidět na snímcích.

Koncem padesátých let se firma vinou nákladné účasti v motoristickém sportu dostala do vážných finančních těžkostí a roku 1962 musela své brány zavřít nadobro.

k dispozici byla i lůžková úprava...

 

Technické údaje: Karoserie: dvoudveřové kupé 3+2, samonosná Motor: řadový čtyřválec s visutými ventily o objemu 1 498 ccm uložený vpředu Výkon: 75 k Převodovka: čtyřstupňová mechanická, zadní náhon Brzdy: bubnové na všech kolech Maximální rychlost: 145 km/h

2024  PARTAJ - Magazín o klasických autech